Střídavé tleskání dlaněmi
- Soupeři stojí proti sobě na délku paží, paže jsou pokrčené v předloktí do pravého úhlu, na povel tlesknou do souhlasné dlaně soupeře ve výši hlavy a hned dlaně stočí obloukovým pohybem směrem k zemi a tlesknou o soupeřpvu dlaň v úrovni pasu. Vytáčí se u toho v bocích, přitom se soupeři snaží dívat do očí - ne na ruce, později se může zhasnout a cvičit po tmě.
Kohoutí zápasy
- Soupeři stojí na jedné noze proti sobě, ruce mají založeny na hrudi a nárazem do soupeře se ho snaží vychýlit natolik, že ztratí rovnováhu a došlápne na nohu.
Chytání předloktí křižmo
- Soupeři stojí proti sobě na vzdálenost paží a chytají se navzájem za předloktí souhlasné ruky křižmo, přitom se vytáčejí v bocích, cvičení se zrychluje, lze též zhasnout a zkoušet po tmě.
Vychýlení hýžděmi
- Soupeři stojí zády k sobě aby se nedotýkali žádnou částí těla, na znamení bez otáčení hlavy a bez dívání na soupeře usilují nárazem hýždí na hýždě o vychýlení soupeře z rovnováhy.
Přetlakový odpor 1.
- Soupeři v sedu mírně roznoženém proti sobě, pravá mezi nohama soupeře, rukama se opírají vzadu, jeden z nich přednoží pravou povýš, druhý přednoží pravou výš a položí ji shora na přednoženou nohu soupeře, na povel se snaží o její stlačení k zemi.
Přetlakový odpor 2.
- Soupeři v protisměrném lehu na zádech hýžděmi u sebe, natažené nohy směřují vzhůru, prvý má snožené nohy mezi mírně roznoženýma nohama druhého, na znamení prvý usiluje o roznožení a tím o zvětšení roznožení druhého, druhý naopak o udržení nohou prvého u sebe.
Vychýlení soupeře nárazem dlaní
- Soupeři stojí proti sobě ve vzdálenosti na předpažení, paže mají pokrčené, dlaně nastavené proti sobě asi ve výši ramen, na znamení se úderem dlaní na dlaně vychýlit soupeře.
O vychýlení při poskocích na jedné noze
- Soupeři se uchopí za pravé ruce, stojí na pravé noze, na znamení se pohybují poskoky na pravé a usilují o takové vychýlení soupeře, aby dokročil i na druhou nohu.
Ať soupeř vstane
- Dva bojovníci sedí na zemi čelem proti sobě, nohy mají lehce pokrčené (dotýkají se vzájemně prsty chodidel) a mezi sebou drží tyč. Jeden má ruce zevně, druhý zevnitř. Na pokyn se snaží tahem přinutit druhého, aby vstal.
Nohama proti sobě
- Dva soupeři sedí na zemi proti sobě, chodidly se vzájemně dotýkají a ruce mají položeny na kolenou. Na dané znamení se snaží jeden druhého odtlačit z místa. Vítězí ten, komu se to podaří. Hráči si nesmí pomáhat rukama, ani se jimi nesmí dotýkat země.
Přetahování tyčí
- Dva hráči zády k sobě uchopí v mírném zapažení tyč. Cílem je přetáhnout soupeře za čáru, k níž jsou obráceni čelem a která je od střední čáry vzdálená 3m.
Přetlačování tyčí
- Dva hráči čelem k sobě uchopí tyč a na daný povel se snaží jeden druhého přetlačit z vyznačené mety. Přetlačovat se může více hráčů, 2 až 4 na každé straně. Vyhrávají hráči, kteří přetlačili soupeře.
Převal protivníka na záda
- Dva hráči sedí proti sobě tak, že se dotýkají prsty nohou. Oba drží na ohnutých loktech a pod ohnutými koleny tyč. Ruce mají sepjaté vpředu před koleny. Po zahajovacím signálu se pokoušejí jeden druhému podstrčit nárty pod chodidla a tlakem vzhůru přinutit soupeře, aby se převalil na záda.
Řady proti sobě
- Dvě družstva stojí v řadách proti sobě. Mezi nimi čára - hranice, kterou nesmí překročit. Na dané znamení sednou všichni do dřepu a bojují proti sobě. Prohrává ten, kdo přepadne dopředu nebo dozadu, překročí čáru nebo se zvedne z podřepu. Poražený ze hry odstoupí a vítěz pak bojuje proti dalšímu volnému soupeři.
Vyviklej ho!
- Hráči stojí proti sobě čelem, položí si navzájem ruce na ramena a jednou rukou přitahují, druhou odtlačují a snaží se soupeře vytočit, nebo vyviklat ze základního postavení - soupeř ztrácí rovnováhu a padá. Nohama se nesmí hýbat, ty musí být k zemi jako přilepené.